Milos Gostojic in memoriamObveščamo vas, da nas je nenadoma zapustil Miloš Gostojič, predsednik Športnega društva Ju-jitsu Olimpija iz Ljubljane.

Miloš je bil v preteklih desetletjih tekmovalec in trener v samoobrambi (ju-jitsu) v TAK Olimpija, kasnejši sekciji ju-jitsuja v okviru TAK Olimpije. Leta 1992 je bil med pobudniki ustanovitve samostojnega športnega društva za ju-jitsu, kjer je kot goreči ljubitelj borilnih veščin postal predsednik in glavni trener. Začeli so se povezovati z drugimi ju-jitsu klubi, najprej s Športnim društvom Ninja Črnomelj, ki ga je vodil Mirko Berkopec in Ju-jitsu klubom Maribor, ki ga je vodil Karli Kelc, ter organizirali prve neuradna tekmovanja v ju-jitsuju. Nastali so zametki ideje po združevanju klubov in društev, ki so se ukvarjali z ju-jitsujem, v nacionalno panožno športno zvezo. Tako ni bilo presenečenje, da je bilo Športno društvo Olimpija, pod vodstvom Miloša Gostojiča, med pobudniki ustanovitve Ju-jitsu zveze Slovenije.

Pogreb pokojnega sopotnika v borilnih veščinah bo v ožjem družinskem krogu. Svojcem izrekamo iskreno sožalje.